ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

کِمِکس؛ دم آور چِکَه ای | Chemex

Template Avatar blog chemex

فهرست مطالب

Template blog chemex1

تاریخچه کمکس

کمکس

نام نوعی ابزار دم آوري قهوه است که در سال 1941 توسط یک شیمیدان آلماني به نام پیتر شلومبوم (Peter Schlumbohm) اختراع و یک سال بعد توسط موسسه تجاری “Chemex” معرفی شد. شاید اگر کسی براي اولین بار این وسیله را ببیند، به یاد وسایل آزمایشگاه بیفتد! البته که بی راه هم نیست، زیرا همانطور که گفتیم شلومبوم شیمیدان بوده و در طراحی کمکس، از وسیله یِ آزمایشگاهیِ “ارلن مایر” الهام گرفته است.
او اختراعات زیادی انجام داده اما قطعا مهم ترین و مشهورترین آنها

کمکس

است. پس از فوت شلومبوم، محبوبیت این دستگاه به شکل چشم گیری کاهش پیدا کرد، اما می توان گفت کمکس از سال 2000 میلادی دوباره محبوبیت خود را بازیافت و به عرصه رقابت بازگشت.
کمکس نوعی ابزار

دم آوری

است که در دسته دم آور هاي ” چكه اي”  قرار ميگيرد. بدین صورت که آب داغ روی سابه قهوه ریخته می شود و پس از طی مراحلی، قهوه ای خوش طعم و لذيذ بدست می آید.

طراحی کمکس

Template blog chemex
اگر از علاقه مندان به قهوه باشید، قطعا تصویر

کمکس

را به خاطر می آورید. این وسیله که شبیه ساعت های شنی نیز هست، توسط موسسات و نشریات مختلف به عنوان یکی از زیباترین اختراعات و

تجهیزات مدرن

شناخته شده است، به گونه ای که در بسیاری از کافی شاپ ها آنرا در منظر دیدِ شما قرار داده اند.
در سال ۱۹۵۸ طراحان مؤسسه فناوری “ایلینوی”، این قهوه‌ساز را به عنوان یکی از بهترین اختراع های دنیای مدرن معرفی کردند. همچنین نمونه این

قهوه ساز

را می توان در بسیاری از موزه ها مشاهده کرد.
بدنه‌ی اصلی این ظرف از شیشه‌ی مقاوم در برابر حرارت ساخته شده و می توان گفت شامل 3 قسمت است؛ قسمت گوی مانند در پایینِ آن که محل جمع آوري

عصاره قهوه

است، قسمت بالایی که محل ریختن آب داغ و سابه قهوه روی فیلتر است و در نهایت کمریِ باریک در قسمت میانی که فیلتر کاغذی در این قسمت ثابت شده، اطراف این کمر با قطعه ای چوبی و تسمه چرمی پوشش داده شده است.

طرز دم آوري قهوه به وسیله کمکس

Template blog chemex2

در ابتدا باید مقداری آب (حدود 300 ميلي ليتر) را جوش بیاوریم. سپس 20 الی 30 ثانیه صبر می کنیم تا دمای آن كمي فروكش كند.

در صورت استفاده از

فيلتر كاغذي

، در صورت نياز بر اساس دستور درج شده روي بسته بندي فيلتر، بايد آن را تا بزنيد و به شكل مخروطي دربياوريد. سپس آن را به گونه ای درون محفظه قرار دهیم که دهانه آن را به طور کامل پوشش دهد. (توجه داشته باشيد فيلتر كاغذي كمكس حدود 30 درصد زخيم تر از ساير فيلتر هاي كاغذي است!)
حال باید مقداری آب جوش به درون کمکس بریزیم، این کار علاوه بر اینکه محفظه دستگاه را گرم می کند، باعث می شود که فیلتر کاغذی شستشو داده شده و طعم ناخوشایند آن از بین رود. بدین صورت دیگر بر روی

طعم قهوه

اثر منفی نمی گذارد. (توجه داشته باشيد که این آب را بايد دور بريزيد)

در این مرحله حدود 20 گرم سابه قهوه با درجه آسياي نسبتا درشت (Medium Coarse) را داخل فیلتر کاغذی ریخته و محفظه آن را به آرامی تکان دهید تا سابه قهوه به صورت يكنواخت درون فیلتر قرار بگيرد.

حال آب داغ را به صورت دورانی و چرخشی به اندازه ای که تمام سابه قهوه خیس بخورد، به کمکس اضافه کنيد. از خیس خوردن سابه قهوه با عنوان

شكُفت يا (Bloom)

نیز یاد میشود.

سپس باید حدود 30 ثانیه صبر کنید. با شروع تماس آب و سابه قهوه، گاز دی اکسید کربن آزاد می شود که به صورت حباب هایی بر روی سطح قهوه قابل مشاهده خواهد بود.

حال نوبت آن است که باقی مانده آب را اضافه کنیم، این کار را به آهستگی و به شکلی که سطح آب درون دهانه‌ی ظرف پر و لبریز نشود، انجام می دهیم.

توجه داشته باشيد كل فرايند

دم آوري

يش از 3 دقيقه و 30 ثانيه طول نكشد! سپس به آهستگی فیلتر را از روی

کمکس

بر می داریم.

قهوه شما آماده است، نوش جان!

Template blog chemex3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من