ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

قهوه و سلامتی | فواید بی نظیر قهوه

Template Avatar blog health coffee

فهرست مطالب

Template blog 2
طبق تحقیقات بن کافه،

قهوه

به تنهایی یکی از بزرگترین محصولات مصرفی در طول روز می باشد و حداقل 12 دلیل علمی برای اینکه ” چرا باید هر روز قهوه بنوشیم؟ ” وجود دارد. به همین دلیل امروز قصد داریم این 12 دلیل را برای شما شرح دهیم. با بن مگ همراه باشید…
1. داشتن کبد سالم!
به جای نوشیدن روزمره سایر نوشیدنی ها، نوشیدن قهوه تلخ باعث

بهبود کبد

شما می شود. تحقیقات نشان داده افرادی که هر روز چهار فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند 80 درصد سیروز کبد پایینتری دارند و 40 درصد احتمال کمتری وجود دارد که به سرطان کبد مبتلا شوند.
2. با نوشیدن قهوه باهوش تر خواهید شد!
Template blog health coffee

کافئین

یک محرک است. وقتی شما قهوه می نوشید، کافئین وارد دستگاه گوارشی و خون شما می شود و نهایتا به مغز شما می رسد (این فرآیند تقریبا 30 الی 45 دقیقه طول میکشد).

وقتی کافئین به

مغز

شما برسد، یکی از انتقال دهنده های عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند. این فرآیند باعث افزایش بیشتر انتقال دهنده های عصبی میشود و به سلول های عصبی شما، با سرعت بیشتری انرژی می رساند. همه ی این فعالیت های شیمیایی، انرژی، حافظه، خلق و خو، زمان واکنش و عملکرد شما را بهبود می بخشد.
3. نوشیدن قهوه سوخت و ساز بدن شما را تا 115 درصد افزایش می دهد!
اگر دنبال

کاهش وزن

هستید قهوه بنوشید. یکی از معدود مواردی که رابطه مستقیمی با

سوزاندن چربی

دارد کافئین است. این به این معنی نیست که به جای پیاده روی و ورزش فقط قهوه بنوشید. شما باید هر دو مورد را همزمان و با هم انجام بدهید و این کار می تواند شما را شادتر و سالمتر نگه دارد.
4. قهوه تلخ مواد مغذی مهم بدن شما را تامین می کند!
Template Avatar blog health coffee3
قهوه یکی از بزرگترین منابع

آنتی اکسیدان

محسوب می شود. مواد مغذی دیگری از جمله ویتامین b2، b3 ، b5 و منگنز، منیزیم و پتاسیم را می توانید در قهوه پیدا کنید. همچنین بدن انسان مواد مغذی بیشتری را از طریق قهوه نسبت به سایر منابع جذب می کند.
5. قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد!
توجه داشته باشید که این خواص را نمی توانید داخل فنجان قهوه ای که نصفش با شکر یا خامه پر شده است پیدا کنید. اگر شما

قهوه تلخ

می نوشید تحقیقات نشان داده است که 7 درصد خطر ابتلا به

دیابت

با نوشیدن یک فنجان قهوه (6 اونس) کاهش پیدا می کند. حال اگر شما روزانه 2 فنجان (یا 24 اونس) قهوه بنوشید، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تا 28 درصد در مقایسه با کسی که قهوه نمی نوشد، کاهش پیدا می کند.
6. نوشیدن روزانه قهوه خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد!
Template blog 5
هیچ کس مایل نیست که باعث جهش یک

بیماری عصبی

بشود، مخصوصا زمانیکه زمینه ارثی داشته باشد. پارکینسون با کاهش دوپامین در ارتباط است و از آننجایی که کافئین باعث افزایش سطح دوماپین در مغز میشود، قهوه احتمال ابتلا به پارکینسون را کاهش میدهد. تحقیقات نشان داده است، کسانی که به صورت منظم قهوه می نوشند احتمال ابتلا به این بیماری در آنها 32 الی 60 درصد کاهش خواهد داشت.
7. نوشیدن قهوه با افسردگی مبارزه می کند و به طور کلی شما شادتر می شوید!
به یاد داشته باشید که کافئین باعث افزایش

دوپامین

مغز می شود. دوپامین که از آن به عنوان هورمون لذت بخشی یاد می کنند، باعث ایجاد احساس شادی و رضایت خواهد شد.
کسانی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند 20 درصد کمتر احتمال دارد که به

افسردگی

مبتلا شوند. نوشیدن قهوه به معنای واقعی نجات دهنده زندگی است. اگر شما کسانی را می شناسید که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند بهتر است آنها را به نوشیدن قهوه دعوت کنید تا تفاوت را احساس کنند.
8. خطر ابتلا به انواع سرطان با نوشیدن قهوه کاهش می یابد!
همانطور که قبلا گفتیم

قهوه

علاوه بر خطر ابتلا به سرطان کبد، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را نیز کاهش می دهد. افرادی که روزانه 4 تا 5 فنجان قهوه می نوشند 15 درصد خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و 40 درصد خطر ابتلا به سرطان کبد در آنها کاهش پیدا خواهد کرد. از آنجایی که مرگ و میر در اثر ابتلا به سرطان کبد و روده بزرگ به ترتیب در رده سوم و چهارم قرار دارد، نوشیدن قهوه بسیار اثر گذار خواهد بود. قهوه خطر ابتلا به سرطان پوست را در زنان تا 20 % کاهش می دهد.
نوشیدن روزانه قهوه، احتمال زنده ماندن بیماران مبتلا به سرطان کولون را افزایش می دهد. بیماران مبتلا به

سرطان کولون

که تحت جراحی یا شیمی درمانی قرار بوده اند، بیشترین تاثیر مثبت را از مصرف ۴ فنجان قهوه در روز گرفته اند.
علاوه بر این طبق نتایج یک مطالعه جدید که در Journal of Clinical Oncology” ” به چاپ رسیده است، مصرف منظم

قهوه کافئین دار

می تواند از بازگشت مجدد سرطان کولون بعد از درمان پیشگیری کند. بر اساس نتایج این مطالعه که با بررسی بر روی 1000 نفر انجام گرفت، احتمال بازگشت سرطان کولون در بیمارانی که قهوه  مصرف می کردند، ۴۲ درصد کمتر از گروهی بود که نوشیدنی هایی غیر از قهوه دریافت کرده بودند.
علاوه بر این پژوهش، مطالعات دیگری هم به

نقش محافظتی قهوه

در مقابل پیشرفت چندین نوع سرطان از جمله ملانوما، سرطان کبد، سرطان پروستات و سرطان سینه بعد از یائسگی دست پیدا کرده اند.
9. قهوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد!
Template blog health coffee1
کسانی که هر روز قهوه می نوشند 20 درصد خطر سکته مغزی در آنها کمتر است. کافئین

ضربان قلب

را افزایش می دهد و برای سلامتی قلب و عروق مناسب است. نوشیدن چند فنجان قهوه در روز اثری مشابه رفتن به پیاده روی دارد و قلب شما را سالم نگه می دارد. البته شما نمی توانید که قهوه را جایگزین ورزش کنید. پس از این بهانه برای ورزش نکردن استفاده نکنید، زیرا قهوه به تنهایی تاثیری ندارد و در کنار ورزش و فعالیت های روزانه می توانید تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.
10. مصروف روزانه قهوه تلخ باعث پاکسازی بدن شما خواهد شد!
قهوه ادرار آور است! این بدین معنی است که نوشیدن قهوه باعث افزایش ادرار شما می شود. این چیزی است که باعث

پاکسازی بدن

شما می شود. بدن انسان از طریق ادرار برخی از باکتری ها و ویروس های مضر را دفع می کند و نوشیدن قهوه به این فرآیند کمک می کند.
11. قهوه شما را آرام تر خواهد کرد!
حتی بوی قهوه باعث ایجاد حس آرامش می شود. قهوه، ترکیب پروتئین در مغز که با استرس همراه است را تغییر می دهد. به همین دلیل نوشیدن قهوه با

دفع استرس

باعث آرامش شما خواهد شد.
12. قهوه شانس ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را کاهش می دهد!
کافئین باعث

تقویت حافظه

می شود. همچنین کافئین بر روی برخی از انتقال دهنده های عصبی مغز نیز تاثیر گذار خواهد بود. با مصرف مداوم قهوه، حافظه شما در طول زمان بهبود خواهد یافت و ریسک ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را کاهش خواهد داد. افرادی که به طور منظم قهوه می نوشند خطر ابتلا به بیماری های عصبی در آنها تا 65 درصد کاهش خواهد داشت.
13. قهوه شما را هوشمند تر میکند!
خوشبختانه، دانشمندان ادعا دارند خواص بسیاری در

نوشیدن قهوه

هست که میتواند ما را باهوش تر، متمرکزتر و در محل کار، مولدتر کند. این نوشیدنی صبحانه ما میتواند برای آنچه در طول روز منتظر ماست، ما را آماده تر کند. همزمان میتواند ما را در برابر زوال عقل و بیماری هایی چون آلزایمر نیز مقاوم کند.
14. قهوه جلوی ام اس را می گیرد!

به نقل از لایوساینس، متخصصان سوئدی بر این باورند که  نوشیدن قهوه با کاهش خطر ابتلا به بیماری ام اس مرتبط است. «آنا هداستروم» نویسنده ارشد این مطالعه از موسسه «کارولینسکا» در سوئد در این باره می گوید: در این مطالعه ارتباط چشمگیری بین مصرف بالای قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری ام اس مشاهده شده است. افرادی که میزان زیادی قهوه می نوشند در مقایسه با کسانی که قهوه مصرف ندارند یک سوم کمتر در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند.

در این پژوهش 2779 بیمار مبتلا به ام اس و 3960 فرد سالم دیگر را شامل می‌شد. محققان سوئدی متوجه شدند افرادی که بالاترین میزان مصرف قهوه را داشته‌ اند نسبت به گروهی که قهوه نمی خوردند 29 درصد کمتر در معرض ابتلا به این بیماری بوده‌اند.

15. قهوه، دشمن خطرناک ترین سرطان پوست جهان!
خطرناک ترین سرطان پوست جهان ” ملانوما مالیگننت ”  نام دارد و تاثیر خود را به صورت جوش‌های گوشتی و سیاه بر روی پوست نشان می‌دهد. دانشمندان معتقدند این سرطان بسیار خطرناک و کشنده است و حتی کوچکترین پیشگیری در برابر این بیماری تاثیر زیادی بر

سلامت انسان

می گذارد.

طبق تحقیقات بن کافه، براساس مطلب منتشر شده در مجله موسسه ملی سرطان ( JNCI )، افرادی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر قهوه نوشیده اند در مقایسه با افرادی که اصلا قهوه نخورده اند، 20 درصد کمتر به ملانوم بدخیم مبتلا شده اند.

این تحقیقات نشان داد 55.9 مورد ملانوم سالانه در هر100  هزار نفر درکسانی که در روزانه حداقل 4 فنجان قهوه نوشیده اند و در مقابل 77.64 مورد در میان افرادی که قهوه نمی‌نوشیدند؛ دیده شده است.

البته محققان معتقدند باید مطالعات بیشتری بر روی گروه‌های دیگری از مردم انجام شود.

Template Avatar blog health coffee4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من