ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

آیا قهوه اسپرسو برای کودکان مضر است؟

آیا قهوه اسپرسو برای کودکان مضر است؟

فهرست مطالب

وقتی به این سوال می رسیم که آیا قهوه اسپرسو برای کودکان مضر است، پاسخ کمی پیچیده است. در حالی که برخی از مطالعات نشان داده اند که قهوه اسپرسو ممکن است با خطرات بالقوه سلامتی در کودکان مرتبط باشد، مطالعات دیگر چنین ارتباطی را پیدا نکرده اند. به این ترتیب، مهم است که قبل از نتیجه گیری قطعی در مورد مضرات احتمالی قهوه اسپرسو برای کودکان، هر دو طرف بحث را در نظر بگیرید.

برای شروع، مهم است که توجه داشته باشید که قهوه اسپرسو با فشار زیاد آب داغ از طریق دانه های ریز آسیاب شده قهوه ساخته می شود. این فرآیند یک فنجان قهوه قوی و غلیظ ایجاد می کند که می تواند حاوی سطوح بالاتری از کافئین نسبت به انواع دیگر قهوه های دم شده باشد. به این ترتیب، بسیاری از والدین نگران این هستند که نوشیدن قهوه اسپرسو به دلیل محتوای کافئین زیاد آن می تواند به طور بالقوه برای سلامت فرزندشان مضر باشد.

با این حال، مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است لزوماً چنین نباشد. مطالعه‌ای که در مجله Pediatrics منتشر شد نشان داد که مصرف متوسط قهوه اسپرسو (که حداکثر سه فنجان در روز تعریف می‌شود) به نظر نمی‌رسد با هیچ گونه اثرات نامطلوب سلامتی در کودکان 10 تا 18 ساله مرتبط باشد. علاوه بر این، مطالعه دیگری که در ژورنال Nutrition Research منتشر شد، نشان داد که مصرف متوسط قهوه اسپرسو با هیچ گونه عوارض جانبی بر سلامت قلب و عروق یا فشار خون در میان نوجوانان 12 تا 17 ساله مرتبط نیست.

در عین حال، برخی مطالعات وجود دارد که نشان می دهد ممکن است خطرات بالقوه ای در ارتباط با مصرف قهوه اسپرسو در مقادیر بیشتر یا بیشتر از مقدار توصیه شده وجود داشته باشد. مطالعه ای که در مجله Clinical Nutrition منتشر شد نشان داد که مصرف بیش از حد (که بیش از سه فنجان در روز تعریف می شود) با افزایش خطر چاقی در بین نوجوانان 10 تا 18 ساله مرتبط است. به طور مشابه، مطالعه دیگری منتشر شده در مجله Food and Chemical Toxicology نشان داد که مصرف بیش از حد با افزایش خطر اختلالات خواب در نوجوانان 12 تا 17 ساله مرتبط است. به طور کلی، به نظر می رسد که مصرف متوسط قهوه اسپرسو با هیچ گونه اثرات نامطلوب سلامتی در کودکان و نوجوانان 10 تا 17 ساله مرتبط نیست. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که مصرف بیش از حد می تواند به طور بالقوه منجر به برخی عواقب منفی شود و بنابراین در صورت امکان باید از آن اجتناب کرد. والدین همچنین باید اطمینان حاصل کنند که فرزندانشان از میزان مصرف روزانه کافئین خود آگاه باشند و همچنین مطمئن شوند که در طول روز آب زیادی می نوشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من