ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

قهوه کلمبیا | معرفی قهوه های کلمبیا

قهوه کلمبیا

فهرست مطالب

قهوه کلمبیا
جمهوری

کلمبیا

شمال ‌غربی‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. کلمبیا در جنوب با ونزوئلا، برزیل، اکوادور و پرو، در شمال از طریق دریای کارائیب با اقیانوس اطلس و از غرب با پاناما و اقیانوس آرام مرز مشترک دارد. کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی (بعد از برزیل، آرژانتین و پرو)، با مساحت ۱ میلیون و ۱۴۱ هزار کیلومتر مربع است. خاک این کشور دارای شرایط اقلیمی متنوعی است و از قله‌های بلند و برفی “آند” تا دشت‌های گرم و مرطوب حوزه رود آمازون را شامل می‌شود. شاید همین اقلیم آب و هوای متفاوت، یکی از عوامل کشت

قهوه

در نقاط مختلف این کشور است. در کلمبیا زندگی چندین میلیون نفر به قهوه وابسته است. قهوه کلمبیا

“اکسلسو”

و

“سوپریمو”

که بالاترین سایز دانه ها را شامل میشود، از قهوه های شاخص این کشور بحساب می آید. آمارها بیان می کند که دراین کشور بیش از ۷۰۰ هزار مزرعه دار وجود دارد که از طریق فعالیت در همین حوزه امرار معاش می کنند.

قهوه در کلمبیا

آغاز کشت قهوه در

کلمبیا

به سال ۱۷۳۵ میلادی برمی‌گردد؛ زمانی که دانه‌های قهوه همراه با مبلغین مسیحی و استعمارگران اسپانیایی وارد این کشور شد و رفته رفته این دانه ها در نقاط مختلف این سرزمین کاشته شد؛ تا جایی که در طول کمتر از ۱۰۰ سال این کشور به عنوان یکی از صادر کنندگان قهوه در سراسر جهان شناخته شد.

دیری نگذشت که قهوه کلمبیا در زمره ی با کیفیت ترین قهوه های جهان جای گرفت. اما بسیاری بر این اعتقاد بودند که خوش نامی قهوه کلمبیا عامل محبوبیت آن است و از کیفیت بالایی برخوردار نیست.

این صحبت های مختلف ادامه داشت تا اینکه در رقابت‌های بین‌المللی باریستای سال ۲۰۱۱ هر ۶ باریستای فینالیست از قهوه اسپشیالتی کلمبیا استفاده کردند. این داستان مهر تاییدی بر کیفیت این دانه ها بود و تمامی حرف و حدیث های مبنی بر عدم مرغوبیت آن را رد کرد.

اتحادیه قهوه کلمبیا

درست خواندید! صنعت قهوه این کشور آنقدر وسیع است که علاوه بر تامین زندگی بخش قابل توجهی از مردم، بدلیل ارز آوری بالا و فواید بسیار، قسمت مهمی از صنایع این کشور را تشکیل داده است؛ تا جایی که بیش از ۹۰ سال است اتحادیه قهوه در این کشور تاسیس شده است.
هدف از تشکیل این فدراسیون نظارت بر تولید و صادرات قهوه این کشور و کمک به مزرعه داران است. در طول این سال ها

فدراسیون قهوه کلمبیا

با عملکرد بسیار قوی، توانسته خود را در میان تولید کنندگان قهوه در این کشور بسیارمحبوب کند.
آنها به کشاورزان قهوه کمک کرده و امکانات رفاهی بسیاری را برای آنان فراهم کرده اند همچنین از تولید کنندگان خرده نیز حمایت می کنند تا بتوانند در این صنعت عرضه اندام کنند.
اما با این حال، قهوه اسپشیالیتی کلمبیا توسط شرکت‌های خصوصی کوچکی تولید می شود که عمدتا زیرمجموعه‌ی فدراسیون قهوه این کشور نیستند و کارگاه‌های فرآوری و مراکز جمع‌آوری و بسته‌بندی مخصوص به خود را دارند. بالاترین سایز دانه (Screen Size) با نام تجاری

سوپریمو (Supremo)

به فروش می‌رسد و پس از آن لاین دیگری با نام

اکسلسو (Excelso)‌

که اسکرین سایز کوچکتری دارد.
پس می توان نتیجه گرفت که اگر

قهوه کلمبیایی

برچسبی با هر یک از این نام‌های تجاری را داشت می‌توان اطمینان حاصل کرد که قهوه‌ زیر نظر فدراسیون قهوه کلمبیا کشت شده، اما اگر قهوه کلمبیایی که خریداری کرده‌اید با نام یکی از مناطق کشت قهوه کلمبیا نام‌گذاری شده بود، احتمالا قهوه تولیدی یکی از شرکت‌های خصوصی است.

اقتصاد و قهوه در کلمبیا

سالیان زیادی

کلمبیا

جایگاه دوم بیشترین تولید قهوه‌ی جهان را در اختیار داشت اما به دلیل گسترش سریع تولید و پرورش قهوه در ویتنام، تولید قهوه‌ی کلمبیا به جایگاه سوم تنزل پیدا کرد.

در یک دوره ۳۰ ساله به دلیل افزایش تدریجی دما و کمبود بارش، تولیدات قهوه این کشور کمی دچار خلل شد. اما پس از چند سال تولید کنندگان قدرت خود را بازیافتند و در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸۰۰ میلیون کیلوگرم قهوه در کلمبیا تولید شد.

قهوه اسپشیالیتی کلمبیا

همین مرغوبیت و کیفیت بالای قهوه های کلمبیا با طعم یادهای (Flavor Notes) مختلف، باعث شد تا برند تجاری قهوه بن کافه دان سبز این قهوه ها (هم قهوه تخصصی و هم قهوه های تولید شده زیر نظر فدراسیون قهوه کلمبیا) را از این مهد بزرگ قهوه وارد کرده تا پس از برشته کاری در کارگاه تخصصی خود به دست شما عزیزان برساند.

هم اکنون می توانید با کیفیت ترین قهوه های کلمبیا را از گروه تجاری قهوه بن کافه تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من