ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

آشنایی با قهوه بلند (Blended Coffee) | قهوه ترکیبی

قهوه ترکیبی

فهرست مطالب

قهوه ترکیبی

قهوه تركيبي يا بلِند (Blend)، گونه ای از قهوه است که از ترکیب قهوه های مختلف بدست می آید. معمولا افراد از قهوه سینگل اوریجین (تک خاستگاه) به عنوان قهوه با کیفیت یاد می کنند، اما قهوه Blend این ویژگی را دارد که می تواند طعم های متفاوت و مورد علاقه شما را در یک فنجان كنار هم آورده و قهوه ای جذاب را برایتان به ارمغان بیاورد.

شرکت ها به چند دلیل از قهوه سینگل اوریجین (Single Origin Coffee) به قهوه بلند روی می آورند. یکی از این تصورات این است کمپانی ها برای کاهش هزینه ها و یا پنهان کردن نقص گونه ای از قهوه ها، آن ها را ترکیب می کنند تا به فروش برسانند.

برخی فکر می کنند که هرگاه گونه اي از قهوه های یک شرکت به فروش نرسد، آن شرکت سیاست هایی مبنی بر بلند (ترکیب) کردن دانه های قهوه اتخاذ می کند، تا بتوانند محصول خود را به هر شکل به فروش برساند.

شاید گسترش همین تصورات باعث شده تا در اذهان عمومی، قهوه بلند به عنوان قهوه ای با درجه کیفیت پایین شناخته شود.

ولی شما باور نکنید، اینطور نيست!

چرا قهوه ها را ترکیب می کنیم؟!

قهوه ترکیبی1

احتمالا این سوال شماست! زماني كه قهوه هر منطقه طعم مختص به خود را دارد، چرا بايد قهوه هاي مختلف را با يكديگر تركيب كنيم؟

بلند کردن قهوه دلیل های زیادی دارد، حالا ما به برخي از اصلی ترین دلايل ها اشاره می کنیم.

قطعا ذائقه هر فرد با ديگري متفاوت است و ميتوان گفت که ذائقه مردم هر منطقه و حتی کشور با نواحي دیگر فرق دارد. همین تفاوت ذائقه باعث شکل گیری درجه هاي برشتگي خاص هر کشور شد، مثل درجه برشتگي آمريكايي(AmericanRoast) . دقیقا دلیل اصلی بلند کردن قهوه نيز همين موضوع است. یعنی برای کامل تر شدن، ارتقاي طعم و عطر و ایجاد ویژگی های طعمي و حسي دلخواه در قهوه (پروفایل طعمی شخصي سازي شده) ميتوان قهوه ها را ترکیب کرد و به طعمي جذاب و دلخواه رسيد.

يكي ديگر از اين دلايل اين است كه گاهی افراد، قهوه را به قصد دریافت کافئین زیاد می نوشند، اما از طعم تلخ قهوه روباستا هم دل خوشی ندارند!

یعنی شرکت ها با تركيب كردن قهوه عربیکا و روباستا، طعم جذاب قهوه گونه عربیکا و کافئین مورد نیاز نیز از روباستا در كنار هم قرار دادند، علاوه بر این ها با توجه به قیمت پایین تر روبوستا نسبت به عربیکا، ترکیب حاصل از لحاظ اقتصادی هم به صرفه می شد.

چگونگی ترکیب قهوه

قهوه ترکیبی2

به طور کلی ۲ روش برای ترکیب کردن قهوه ها وجود دارد، ترکیب دان سبز قهوه و بعد برشته كردن آنها و دیگری دقيقا بر عكس؛ یعنی ابتدا دان مناطق و گونه هاي مختلف برشته شده و سپس با یکدیگر (با درصد های مشخص) مخلوط می گردند. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را داشته و نتیجه ی متفاوتی نیز در پي دارند.

انواع ترکیب قهوه

قهوه هایی که ترکیب می کنید باید مکمل یکدیگر باشند، تا قهوه حاصل عطر و طعم خوبی داشته باشد.

تهیه قهوه بلند امري تخصصی بوده و اگر بدون مهارت و تجربه قبلی به این عرصه وارد شوید، كار شما كمي دشوار خواهد بود، گاهی در ترکیب انواع قهوه، قهوه ها را از مناطق مختلف انتخاب می کنند،‌ گاهی نیز همانطور که اشاره کردیم، گونه های متفاوت (عربیکا و روباستا) را باهم مخلوط می کنند.

در حالت های دیگر نیز بر اساس درجه برشتگي و یا با توجه به روش فرآوری دست به این کار می زنند.

هم اکنون شما می توانید، انواع مختلف با کیفیت ترین قهوه های تركيبي را از بن کافه تهیه کنید. قهوه های ترکیبی بن کافه، حاصل ترکیب بهترین قهوه های مناطق مختلف است، که به صورت تخصصی، توسط اساتيد برشته كاري دوره دیده ما، برشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من