ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

برشته کاری قهوه | همه چیز درباره برشته کاری

Template Avatar blog coffee roasting
دانه ی قهوه سبز، برشته کاری ميگویند. در این فرآیند، دانه هاي قهوه، از لحاظ فیزیکی و شیمیایی تغییر کرده و تركيبات عطري و طعمی مطلوب قهوه بوجود مي آيد

فهرست مطالب

Template blog coffee roasting
به فرآیند

حرارت دادن

دانه ی قهوه سبز، برشته کاری ميگویند. در این فرآیند، دانه هاي قهوه، از لحاظ فیزیکی و شیمیایی تغییر کرده و تركيبات عطري و طعمی مطلوب قهوه بوجود مي آيد.

اولین و ابتدایی ترین روش برشته كاري، از بو دادن دانه هاي خام قهوه در ظرف های چدنی در قرن 15 در امپراطوری عثمانی ثبت شده است. در قرن 16 میلادی اختراعات جدیدی در آمریکا و اروپا برای برشته كردن قهوه در حجم های بیشتر انجام شد.

محل رشد میوه (گیاه) قهوه، تاثیر بسزایی در طعم و عطر دانه ی کشت شده دارد، اما با برشته كردن، شخصيت طعمي ذاتي این دانه ها بروز ميكند، ولي در صورت افزايش درجه برشتگي، این عطر و طعم، دیگر حالت اولیه ی خود را نخواهد داشت و از خصوصيات طعمي ذاتي آن كاسته ميشود. به همین علت است که برای قهوه هایی که در مناطق و شرایط خاص کشت و پرورش داده شدند از برشتگي روشن و متوسط استفاده می شود.

برشته کاری قهوه Coffee Roasting

Template blog coffee roasting5

جالب است بدانید امروزه منطقه جغرافیایی و ذائقه مردمان هر بخش، نقشی مهم در تعیین میزان برشتگی ایفا میکند، برای مثال ساکنین شرق آمریکا درجه برشتگی روشن تری را نسبت به غربی ها می پسندند، همچنین اروپاییان برشتگی تیره را ترجیح میدهند، به گونه ای که حتی در درجه بندی قهوه های با برشتگی تیره، نام هایی همچونFrench roast ،Spanish roast ،Italian roast   دیده می شود.

فرآیند برشته کاری توسط دستگاه های مخصوص در کارخانه ها به طور کاملا تخصصی انجام می شود.

لینک مرتبط:

حال می خواهیم درجه های مختلف رست قهوه را برای شما شرح دهیم:

انواع درجه برشتگی

رست قهوه را می توان در ۴ درجه ی کلی روشن (Light)، متوسط (Medium)، تیره (Dark)  دسته بندی کرد.

برشتگی روشن یا Light Roast

Template blog coffee roasting2

قهوه های روشن برشت، رنگ قهوه ای روشن خواهند داشت. همچنین اسیدیته در این درجه از برشتگی بیشتر بوده و خصوصیات عطری و طعمی نوع دانه کشت شده بیشتر حفظ شود. دمای درام در این درجه رست بین 196 تا 205 درجه سانتیگراد خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

برشتگی متوسط یا  Medium Roast

Template blog coffee roasting3

از این سطح برشتگی با نام برشتگی معمول یا Regular Roast نیز یاد می شود. در این درجه برشتگی از شدت عطر و طعم ذاتی و منحصر به فرد دانه ها کاسته میشود. دمای درام در این درجه برشتگی 210 تا 219 درجه سانتیگراد است.

برشتگی تیره یا Dark Roast

Template blog coffee roasting4

در این درجه  برشتگی، کم کم نشانه هایی از روغن قهوه پدیدار می شود، غلظت قهوه سنگین تر و طعم آن به سمت تلخی بیشتر می رود. دمای درام در این درجه از برشتگی 225 تا 230 درجه خواهد بود.

معمولا هرچه درجه برشتگی بیشتر شود، دانه قهوه شروع به پس دادن روغن قهوه می کند، به همین علت است که قهوه روشن  برشت، روغنی ندارد اما در برشتگی تیره آثار روغن در سطح قهوه مشهود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من