ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

قهوه سینگل اوریجین | دستاورد موج سوم

Specialty coffee avatar

فهرست مطالب

Spcialty coffee blog

قهوه سینگل اوریجین

(Single Origin)‌ که در زبان فارسی از آن با نام قهوه تک خاستگاه (تک منشا) نیز یاد می شود، به قهوه ای گفته می شود که بتوان به طور دقیق آن را ردیابی کرد!

انجمن قهوه تخصصي (SCA) در این باره بیان می کند که هرگاه قهوه ای قابلیت ردیابی (Traceability) داشته باشد، تك خاستگاه يا به اصطلاح سینگل اوریجین است. به این معنی که بتوان گفت خاستگاه دقيق آن كجاست و ثابت كرد خبري از Blending يا تركيب دو يا چند قهوه از مناطق مختلف نيست!

قابليت ردیابی،‌ ویژگی قهوه هاي تك خاستگاه

منظور از ردیابی اين است كه اطلاعات كاملي از محصول مورد نظر در دسترس باشد، در مورد اينكه قهوه ما در چه تاریخی توسط کدام مزرعه دار و در چه مزرعه ای كشت شده است. توجه کنید در قهوه هاي تك خاستگاه، همه چیز به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد، یعنی به این که قهوه از کدام کشور یا منطقه است، بسنده نمی شود؛ بلکه به طور دقیق مشخص می شود که از کدام مزرعه برداشت صورت گرفته است. (چون محصول هر مزرعه با مزرعه مجاور متفاوت است، همین قدر دقیق!)

متخصصين حتي به اين اطلاعات بسنده نميكنند،‌ بلکه ارتفاع کشت از سطح دریا، روش فرآوری، درجه برشتگي و همه و همه در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا شناسنامه ای دقیق از اطلاعات منتسب به قهوه را به مصرف کننده ارائه دهند.

از ویژگی های دیگری که به آن اشاره می شود، می توان به برخی خصوصیات حسي قهوه، مانند: عطر و بو، طعم یادها (Flavor Notes)، میزان اسیدیته و… اشاره کرد.

حال بينديشيد داشتن چنين اطلاعات دقيقي در مورد قهوه اي كه مينوشيد، چقدر ميتواند هيجان انگيز باشد!

استقبال از قهوه تك خاستگاه

در ابتدای ظهور قهوه تک خاستگاه کسی با آن آشنایی نداشت. در آن دوره نه تنها توليد كننده ها به طعم قهوه توجه نداشتند، بلکه برای افرایش ميزان فروش در عین کاهش قیمت تمام شده، در اندیشه کسب سود هنگفت بودند.

برای استعلام قیمت می توانید به فروشگاه بن کافه مراجعه نمایید.

آن ها با تمركز بر قهوه هاي ترکیبي، در پی تحقق این رویا گام بر ميداشتند. اما ظهور قهوه تک خاستگاه  به یکباره همه معادلات را بر هم زد! همانطور که انتظار می رفت، در ابتدای امر، کسانی كه به قهوه علاقه داشتند، به سمت این جریان حرکت کردند. خب از طرفی طبیعی هم بود! تجربه ی شناخت، تفسیر و ارتباط با ويژگي هاي طعمي پیچیده، در کنار اطلاعات بسیار زیادی که از آن در دسترس بود، دستاوردی جذاب برای اين افراد به شمار می آمد.

کیفیت قهوه سینگل اوریجین

عبارت

Single Origin

صرفا نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه هدف آن ایجاد یک تفاوت بین این نوع قهوه و قهوه ترکیبی است. این قهوه از زمان کاشت تا هنگامی که در فنجان سرو می شود، باید منحصر به فرد و متفاوت باشد. طعم این قهوه، منعکس کننده خصوصيات محل کشت آن و تاثیر گرفته از ویژگی های جغرافیایی همان مزرعه و منطقه می باشد.

هم اکنون شما می توانید برای مشاهده و سفارش انواع قهوه های اسپشیالیتی سینگل اوریجین با بهترین کیفیت به فروشگاه بن کافه مراجع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من