ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

تاریخچه قهوه ایران

تاریخچه قهوه ایران
آیا تاکنون به این فکر کردید، اولین بار قهوه چگونه در ایران سرو شد؟ یا چه آداب و روسومی دارد. امروز در این مطلب به تمامی  سوالات این چنینی شما پاسخ میدهیم.

فهرست مطالب

آیا تاکنون به این فکر کردید، اولین بار قهوه چگونه در ایران سرو شد؟ یا چه آداب و روسومی دارد. امروز در این مطلب به تمامی  سوالات این چنینی شما پاسخ میدهیم.

اولین قهوه درایران

به طور دقیق نمیتوان گفت که اولین قهوه در ایران چه بود یا به چه صورت سرو می شده است. به دلیل اینکه اسناد دقیق و درستی در این رابطه وجود ندارد. اما اتفاقات تاریخی که افتاده است؛ میتوان گفت که اولین قهوه هایی که در ایران بوده است. قهوه ترک و قهوه عربی بوده است، قهوه ترک از طریق ترک های  عثمانی وارد ایران شده و قهوه عربی هم از طریق اعراب به ایران ( به ویژه خوزستان) وارد شد. که در ادامه مطلب در مورد تهیه قهوه عربی و آداب رسوم آن آشنا میشویم.

 تهیه قهوه عربی

در واقع مردم عرب برای نوشیدن قهوه مراسم و قوانین خاصی دارند و با اعتقاد و باورهایی که دارند آن را انجام می‌دهند. برای تهیه آن ابتدا قهوه را با وسیله‌ای دو شاخه به نام مهماس که شبیه منقاش است در ظرفی ریخته و تفت می‌دهند و آنگاه آن را در هاون آسیاب کرده و برای مراسم آماده می‌کنند، پس از آن در ظرفی بزرگ به نام «گم گم» یا «قم قم» که در خوزستان قاف به گاف تلفظ می‌شود، گمگم که چیزی شبیه گلاب پاشهای قدیمی و از جنس ورشو (مفرغ) است، در آن آب ریخته و پس از جوش آمدن، قهوه آسیاب شده را اضافه کرده و از هل هم برای خوش‌بو شدن آن استفاده می‌کنند.

آداب و رسوم قهوه عربی

هنگامی که قهوه آماده سرو باشد، آن را در ظرف کوچکتری به نام «دله» که شبیه همان «گم گم» است؛ ریخته و سپس این مراسم آئینی توسط فرد توزیع‌ کننده آن ادامه می‌یابد. این فرد دله را در دست چپ و فنجان مخصوص قهوه نوشی (که فنجانی بدون دسته‌است و فنیان خوانده می‌شود) را در دست راست گرفته، از سمت راست مجلس شروع به سرو قهوه می‌کنند، اگر در این مجلس سیدی وجود داشته باشد ابتدا از وی پذیرایی آغاز می‌شود و در غیر این صورت این مراسم از ریش سفید مجلس آغاز می‌شود و از سمت راستش پذیرایی ادامه پیدا می کند. در مقابل شخصی که فنجان را از میزبان می‌گیرد جزء آداب و رسوم است که فنجان را با دست راستش دریافت کند.

اگر فنجان را با دست چپ دریافت کند نوعی بی‌احترامی به آداب و رسوم است. قهوه‌ای که از دله در فنجان ریخته می‌شود مقدارش بسیار کم، غلیظ و تلخ است و باید در انتهای ریختن قهوه و قبل از دادن فنجان به میهمان باید یک مرتبه نوک دله را به لبه فنجان قهوه کوبیده تا صدای فنجان بلند شود و پس از آن قهوه را تعارف کند. میهمان نیز پس از دریافت و نوشیدن قهوه، قبل از پس دادن فنجان خالی، باید دستش را یک مرتبه تکان داده، این تکان دادن به معنای آن است که دیگر کافی است و قهوه نمی‌نوشم. سپس میزبان سراغ نفر سمت راستی میهمان می‌رود و همین روند را تا انتها ادامه می‌دهد، ولی موقع پذیرایی از خانم‌ها به احترام آن فرد، فرد مقابل پای راست خود را می‌شکند و قهوه به او می‌دهد.  طبق آداب سنت گذشته، اگر بیش از ۳ بار او قهوه بدهد، به اصطلاح بین طرفین خواهر و برداری یک طرفه ایجاد می‌شود.

این قهوه دادن همواره به همراه قوانینش در اکثر مراسم‌های رسمی و غیررسمی به خصوص در مراسم خواستگاری، مهمانی‌های رسمی من‌جمله عید فطر و در مراسم سوگواری اجرا می‌شود.مردم عرب برای این آداب و رسوم حساسیت به خرج می‌دهند و آن را قابل احترام می‌شمرند.

خرید قهوه اصیل ایرانی از بن کافه

شرکت بن کافه از از 1386  تا کنون همواره تلاش کرده تا با تهیه بهترین و با کیفیت ترین محصولات حوزه قهوه لذت و اطمینان یک خرید خوب را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید تمامی محصولات مورد نیاز خود مانند انواع پودر و دانه قهوه ، چای و دمنوش، شکلات، سیروپ و … همچنین تجهیزات قهوه ساز مانند دستگاه اسپرسوساز و آسیاب قهوه را از بن کافه تهیه کنید. بن کافه به عنوان تنها نمایندگی برند لامارزوکو و مالکونیگ در ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت توانسته طیف وسیعی از تجهیزات و محصولات را به صورت دسته اول به دست مصرف کننده برساند.

برای آشنایی بیشتر با این شرکت می‌توانید به صفحه ” درباره ما ” و یا برای ارتباط با کارشناسان مجموعه می‌توانید به صفحه ” تماس با ما ” مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من