ماشین‌آلات

خانگی
صنعتی

سیروپ

بارگرم
بارسرد

چای‌و‌دمنوش

رژیمی
انرژی زا

دانه سبز

عربیکا
روبوستا

قهوه اسپرسو چیست؟

اسپرسو

فهرست مطالب

اسپرسو

اسپرسو(Espresso)

نوعی قهوه غلیظ است که در قرنِ 20 در میلانِ ایتالیا ابداع شده است. از لحاظ لغوی، اسپرسو به معنی چیزی است که سریع آماده می‌شود، قهوه اسپرسو یک مدل از دانه قهوه نیست بلکه یک روش تهیه قهوه است، که در آن با عبور دادن آب داغ با فشار زیاد از میان دانه‌های آسیاب شده قهوه تهیه می‌شود.

میزان کافئین موجود در

اسپرسو

نسبت به ساير قهوه ها در نسبت حجمي يكسان بيشتر است، به همین علت است که اکثر اوقات در مقیاس‌های کوچک سرو می‌شود. یک اسپرسو ۶۰ میلی لیتری دارای ۸۰ الی ۱۵۰ میلی‌ گرم کافئین است در حالیکه قهوه دمي با حجم ۲۴۰ میلی لیتر داری ۹۵ الی ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین است.
میزان کافئین موجود در اسپرسو آنقدر نسبت به سایر نوشیدنی هایِ گرم بالاست که اگر قبل از رقابت های ورزشی مصرف شود و تست دوپینگ گرفته شود، کارشناسان را وادار ميكند نتيجه تست دوپينگ را مثبت اعلام كنند.

تاریخچه قهوه اسپرسو

اسپرسو

اسپرسو

را لوییجی بتزرا، صاحب یک شرکت تولیدی در سال ۱۹۰۳ ثبت اختراع کرد. او در شرکت خود مشاهده کرد که کارمندان، زمان زیادی را برای سرو و نوشیدنِ قهوه تلف می کنند، به همین خاطر به فکر افتاد تا دستگاهی را اختراع کند که این زمان را کاهش دهد.
ایده او اضافه كردن پارامتر فشار به فرایند تهيه قهوه بود که زمان لازم برای عصاره گيري قهوه را کم می‌کرد. او نام دستگاه جدیدش را ”دستگاه قهوه اسپرسو” گذاشت.

دانه های مناسب برای تهیه قهوه اسپرسو

اسپرسو
باید توجه داشت که برای تهیه

اسپرسو

می‌توانیم از هر نوع دانه قهوه با هر سطح از برشتگی، استفاده کنیم. در نقاط مختلف دنیا از دانه‌های متفاوتی برای درست کردن اسپرسو استفاده می‌شود.
امّا توجه به این نکته الزامی است که استفاده از دانه‌های قهوه اي که سطح بالایی از کیفیت را عرضه می‌کنند، بسیار مناسبتر از استفاده از قهوه‌ های باز یا قهوه‌های تجاری است. این موضوع بر روی سطح کیفیت اسپرسو نقشی مستقیم دارد.

نوشیدنی های بر پایه ی اسپرسو

اسپرسو

اسپرسو

نوشیدنی قهوه‌ایِ سنگین و غلیظی ا‌ست، حجم اندک و تلخی آن موجب شده که بسیاری اسپرسو را همراه با افزودنی‌هایی چون شیر، شکر و شکلات بیشتر بپسندند. از همین روست که نوشیدنی‌ های قهوه‌ای فراوانی بر پایه اسپرسو تهیه و در کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها سرو می‌شود.

از جمله ی این نوشیدنی ها میتوان به ماکیاتو، کاپوچینو، لاته، لاته-ماکیاتو، موکا، آمریکانو و کاپوچینو اشاره کرد.

خواص اسپرسو

حال ممکن است این سوال در ذهن شما پیش بیاید که به چه دلیل اسپرسو بنوشیم، ما برخی از فواید نوشیدن اسپرسو را در زیر برای شما خواهیم آورد:

  • افزایش حافظه
  • ایجاد حس شادابی و سرحالی (بدلیل کافئین موجود در آن)
  • افزایش تمرکز
  • کاهش وزن
  • کاهش خطر سکته مغزی
  • طعمِ فوق العاده خاص
  • کاهشِ خطر ابتلابه دیابت
  • و بسیاری از فواید دیگر که به آنها اشاره خواهیم کرد.

نوشیدنی های بر پایه ی اسپرسو

اسپرسو

نوشیدنی غلیظی ا‌ست. حجم كم و غظت و غناي طعمي آن موجب شده که بسیاری اسپرسو را همراه با افزودنی‌هایی چون شیر، شکر و شکلات بیشتر بپسندند. از همین روست که نوشیدنی‌ های فراوانی بر پایه اسپرسو تهیه و در کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها سرو می‌شود.

از جمله ی این نوشیدنی ها میتوان به ماکیاتو، کاپوچینو، لته،ماکیاتو، موکا، آمریکانو و کاپوچینو اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جوی مطالب

پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من